Perły  słodkowodne

     Perły słodkowodne to wyjątkowo elegancki i szykowny element biżuteryjny, dzięki któremu naszyjniki, kolczyki czy bransolety prezentują się niezwykle. Osoby, które cenią wysokiej jakości półfabrykaty, z pewnością zachwycą się perłami słodkowodnymi dostępnymi w naszej kolekcji, a ich szeroki wybór pozwoli stworzyć oryginalne projekty i kompozycje, w których można się zakochać. Nasz asortyment pozwala wybrać idealne dla wielu autorskich kompozycji biżuteryjnych perły słodkowodne w kształtach subtelnych kuleczek, ale również lekko spłaszczone lub jajowate odmiany, z których można stworzyć prawdziwie magiczne połączenia.

     Natura tworząc te niesamowite perły daje nam szansę na wykonanie zjawiskowych aranżacji dekoracyjnych, z których każda jest unikalna i niepowtarzalna. Perły słodkowodne hodowane w różnorodnych akwenach spełniają wszelkie wymogi niezbędne dla określonych gatunków małż, dlatego też możemy cieszyć się ciekawą kolorystyką i kształtami, dzięki którym mamy okazję komponować kolczyki, naszyjniki, wisiory, pierścionki, broszki i wiele innych błyskotek. Biżuteria wykonana z pereł słodkowodnych jest synonimem klasy i wyrafinowania, a z drugiej strony jest subtelna i szalenie stylowa. Perły słodkowodne można komponować z metalami szlachetnymi jak złoto czy srebro, ale również z kordonkami i innymi elementami biżuteryjnymi, dzięki którym możemy podkreślać swój styl i każdą stylizację.

     Perły słodkowodne to niezwykle cenione w jubilerstwie elementy ozdobne, bowiem można je wykorzystywać w wielu połączeniach, a hodowle małż pozwalają nam otrzymywać najróżniejsze odmiany pereł. Perły słodkowodne można znaleźć w szerokiej gamie kolorystycznej poczynając na kremowo białych, przez złociste, pastelowe czy na ciemnofioletowych skończywszy. Możliwe jest również uzyskanie pereł w innych odcieniach, kiedy to są fantazyjnie barwione na odcienie złota, srebra, czerwieni, zieleni, brązów czy czerni. Wśród średnic pereł słodkowodnych można znaleźć malutkie perełki od 3 mm do 12 mm, ale również rozmiary większe, nawet do 18 mm.